Czy Twoje dziecko zrobioną przez Ciebie rano kanapkę przynosi z powrotem do domu? Mamy dla Ciebie kila cennych rad, które urozmaicą codzienne menu ucznia i uzupełnią je o podstawowe składniki do prawidłowego rozwoju. Mało który rodzic jest świadomy, że aż 21% dzieci w wieku 11-15 lat nie je śniadań w szkole.
Wakacje dobiegły końca, nasze dzieci wracają więc do codziennych zajęć, wymagających zarówno wysiłku fizycznego, jak i sporej koncentracji. Możemy wspomóc je poprzez przygotowanie smacznego i pożywnego śniadania, po które nasze pociechy z ochotą sięgną między lekcjami.
Każdemu rodzicowi zależy, by jego dziecko jadło pełnowartościowe posiłki zarówno w domu, jak i poza nim. Często jednak, zupełnie nieświadomie, popełniamy drobne błędy w żywieniu naszych pociech, które mogą skutkować niedoborem cennych witamin i minerałów, sennością i apatią. Przygotowując drugie śniadanie najczęściej ograniczamy się do nudnej kanapki z serem lub wędliną, przynoszonej z powrotem ze szkoły. Zdarza nam się również z braku czasu i pomysłu wyposażyć dziecko w kilka złotych, by kupiło coś w szkolnym sklepiku, mając płonne nadzieje, że wybierze owoc lub jogurt, zamiast słodkiej bułki i paczki chipsów. By uniknąć wyrzutów sumienia, przedstawiamy poniżej kilka cennych wskazówek i porad, które pozwolą urozmaicić codzienne menu naszej pociechy i uzupełnić je o podstawowe składniki do prawidłowego rozwoju.
Nie musimy zupełnie rezygnować z poręcznych i łatwych w przygotowaniu kanapek. Wystarczy zwykłą bułkę pszenną zamienić na tę z pełnoziarnistej mąki i dodać do niej kolorowe warzywa, twarożek, czy ukochane przez dzieci masło orzechowe. Odpowiednia mieszanka ziół i przypraw sprawi, że znudzona kromka zamieni się w pełnowartościowy posiłek, który nasze dzieci będą pałaszowały ze smakiem. Innym rozwiązaniem może być zaopatrzenie dziecka w sałatkę z dodatkiem ulubionych składników – na słodko z owocami, lub warzywną z kurczakiem, szynką lub jajkiem. Na rynku mamy obecnie nieskończoną liczbę niewielkich pojemników ze specjalnymi kieszonkami na sztućce, dzięki czemu taki lunch będzie wygodny w jedzeniu i przenoszeniu w każdym plecaku. Popularny serek wiejski również może stać się ulubioną przekąską, gdy dodamy do niego posiekany szczypiorek lub pokrojonego w kostkę ananasa, a zamiast wody włożymy do śniadaniówki kartonik mleka czekoladowego i garść winogron lub orzechów. Gdy zabraknie nam czasu na przygotowanie posiłku, możemy wspomóc się sprawdzonymi rozwiązaniami w postaci gotowych batoników musli, czy suszonych plasterków owoców i warzyw (np. specjalnie przygotowane dla dzieci Chrupsy marki Crispy Natural). Stanowię one idealną alternatywę dla niezdrowych, lecz uwielbianych przez najmłodszych chipsów i innych słonych przekąsek. Komponując odpowiednio zbilansowany posiłek, nie możemy też zapomnieć o napojach – najlepiej niegazowanej wodzie mineralnej lub mleku w kartoniku. Powinniśmy unikać słodkich napojów gazowanych, które dostarczają pustych kalorii i zamiast nawadniać, wzmagają pragnienie.
Z ostatnich badań wynika, że aż 21% uczniów w wieku 11-15 lat nie je śniadań w szkole. Dane są alarmujące, ponieważ duże przerwy między posiłkami powodują znaczny spadek zawartości glukozy we krwi, co skutkuje zmęczeniem i obniżoną koncentracją uwagi – tak potrzebną podczas wysiłku. Przygotowując smaczne śniadanie mamy pewność, że dostarczamy naszym pociechom potrzebnych składników odżywczych i skutecznie wspomagamy ich rozwój.
więcej na: www.crispynatural.pl