W pracy zazwyczaj jemy w pośpiechu, często nie zwracając uwagi na wartości odżywcze albo nie zjadamy nic aż do powrotu do domu. Taki sposób odżywiania nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie, samopoczucie czy efektywność. O tym, co będziemy jeść powinniśmy pomyśleć poprzedniego wieczora i zaplanować syty posiłek, który pomoże nam przebrnąć przez kolejny dzień wypełniony obowiązkami zawodowymi.
Przede wszystkim śniadanie. Aby dobrze funkcjonować przez cały dzień nie należy zapominać o śniadaniu. Ideałem byłoby, gdyby to było ciepłe danie – smażona na oliwie jajecznica z pomidorami, pełnoziarnisty tost z serem czy płatki z mlekiem – dzięki temu pozostaniemy dłużej syci, a organizm będzie gotowy działania. Równie ważne jest drugie śniadanie. Warto zjeść coś zdrowego, jogurt z ziarnami lub jakiś owoc, który dostarczy odpowiednia dawkę witamin i energii niezbędnej do pracy. Drugie śniadanie zapobiegnie spadkowi glukozy we krwi, który według specjalistów ds. żywienia, skutkuje wahaniami nastroju, obniżeniem koncentracji i napadami głodu.
Między jednym telefonem a drugim i rosnącej ilości maili, papierów i wydruków wiele osób zapomina o zdrowym odżywianiu. Chętnie zgadza się na wspólne zamówienie fast-food`u albo z zadowoleniem pochłania zupkę instant. Jednak chcąc zachować odpowiednie skupienie i sprawnie wykonać obowiązki musimy dostarczyć organizmowi „prawdziwego jedzenia”. Rozwiązaniem jest przygotowanie szybkiego obiadu na następny dzień. Taka potrawa powinna być prosta, szybka i nie wymagać wiele wysiłku. W tej roli idealnie sprawdzi się brązowy ryż lub razowy makaron, który będzie świetnym źródłem węglowodanów. Dodatkowo, jeśli przyrządzimy go więcej tak by wystarczyło na dwa dni, zaoszczędzimy czas przy przygotowaniu kolejnego obiadu. Do takiej bazy wystarczy podsmażyć na oliwie z oliwek (np. Carbonell) pokrojone w kostkę mięso, dodać warzywa i aromatyczne przyprawy. Voila – pożywny i zdrowy obiad gotowy!