Świeży, suszony, marynowany. Imbir, bo o nim mowa, doskonale smakuje pod każdą postacią. Tradycyjnie dodajemy go do herbaty, ale czy to wystarczy? Cudowny zapach tej przyprawy i pobudzające właściwości, aż zachęcają nas do eksperymentowania z imbirem. Koniecznie poznaj nasze pomysły!
Imbir – uważaj!
Niestety imbir może wyrządzić krzywdę, ale tylko wtedy, gdy przesadzimy z jego ilością. W przypadku przedawkowania imbiru (nalewki, tabletki imbir surowy), możemy odczuwać zawroty głowy, senność, nudności i nieregularny rytm bicia serca. Imbiru nie powinny jeść osoby z chorobami układu trawienia.
1 – Imbir jest sprzymierzeńcem odchudzania!
Zawarte w imbirze olejki eteryczne wspomaga przemianę materii. Dodawaj kilka plastrów świeżego imbiru do herbaty. Nie tylko wyreguluje trawienie, ale również zapobiegnie wzdęciom. Wiele preparatów wyszczuplających produkuje się właśnie na bazie imbiru. Imbir poprawia krążenie, przyspiesza spalanie tłuszczu i pobudza enzymy trawienne. Kubek gorącej herbaty z dodatkiem imbiru ma właściwości napotne.
2 – Zupy z imbirem
Rozgrzewające zupy, szczególnie w mroźne dni, to świetny pomysł na ocieplenia swojego organizmu. Jak połączyć imbir z zupą? Nic prostszego. Wystarczy posiekać świeży imbir i podsmażyć na patelni przez około 2 minuty. Taki imbir można dodać do zupy jarzynowej, barszczu lub kremu z marchewki. Jeżeli nie masz świeżego imbiru, z powodzeniem możesz dodać odrobinę mielonego imbiru i przygotować Krem z brokułów z serem pleśniowym.
3 – Imbir na słodko
Imbir, zarówno świeży jak i mielony możemy dodać do ciasteczek, placków, naleśników i owsianek. Specyficzny aromat i wyraźny smak harmonizuje ze wszystkimi daniami. Starty imbir możesz dodać do sałatek lub jogurtu naturalnego i owoców. Sprawdź jak smakuje Śniadaniowy serek z owocami i imbirem.
Na następnej stronie poznasz nowe zastosowania imbiru!