Nie zaskakuje fakt, że Polacy najwięcej lodów zjadają w lecie. Zimą są mniej popularne, bo spora liczba osób boi się, że chłodne przekąski mogą stać się przyczyną przeziębienia. Czasem jednak lody są wskazane dla organizmu. W jakich przypadkach?
Witamin nigdy dość
Niska temperatura lodów przeciwdziała obrzękom i krwotokom, dlatego lekarze zalecają ich spożywanie np. po usunięciu zęba czy migdałków. Dodatkowo lody zawierają mleko i śmietankę, dzięki czemu są bogate w wapń potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeśli jego poziom jest w normie, mamy zdrowe zęby, mocne kości, odpowiednią krzepliwość krwi. Nasze samopoczucie jest pozytywne i zdrowo śpimy.
– Lody wykonane z naturalnych składników i prawdziwych owoców dostarczają w zimie witamin, których brakuje organizmowi podczas chłodnych miesięcy. Z tego powodu doskonale sprawdzą się owocowe sorbety – mówi Piotr Gąsiorowski, Dyrektor Marketingu PPL Koral,właściciela marki Bracia Koral-Lody Jak Dawniej.
Lody są przysmakiem nie tylko w lecie. Będą idealne jako dodatek do ciepłego deseru np. szarlotki. Chociaż jemy je głównie dla relaksu i po to, aby w miły sposób spędzić czas z przyjaciółmi, mają wiele właściwości zdrowotnych. Są źródłem witamin B, D, E, A, które poprawiają koncentrację, wspomagają układ nerwowy, zapobiegają krzywicy. Oprócz tego, że są bogate w witaminy, lubią je niemal wszyscy.